Sündmused 1013/14 õa

Reipalt koolipinki e Imavere Põhikooli spordipäev

Imavere Põhikool osales projektis „Reipalt koolipinki“, mis toimus meie koolis 10.septembril.

Spordipäeva avamisel esitas iga klass oma loosungid, mille järgi nad sellel õppeaastal juhinduvad. Loosungid on edaspidi kõigile vaatamiseks spordihoone koridoris.

Seejärel toimus sporditeemaliste juttude võistlus. Parimad olid: 3klassi arvestuses Lisete Palmi ja Joosep Erm, 4.-5.klassi arvestuses Sandra Juninen ja Indrek Tamm. 6.-7.klassi arvestuses Sirle Kiik ja Marol Luhamaa. 8.-9.klassi arvestuses Karmen Goldin ja Lauri Reinpõld. 1. Ja 2.klassi õpilased osalesid sporditeemaliste joonistuste võistlusel. Parimad olid: Joosep Jürissaar ja Agne Kööp.

Lisaks võistlesid 1.klassi õpilased teatevõistlustes. 2.-5.klass võistlesid rahvastepallis. Selleks, et võistkonnad oleksid võrdsed, olid moodustatud segavõistkonnad. Parim meeskond oli: Kirke-Liisa Mett, Age Kööp, Janek Martsepp, Liis Järve, Maris Taul, Simo Erberg, Kersti Säär.

6.-9.klassi tüdrukud võistlesid võrkpallis ja 6.-9.klassi poisid jalgpallis. Poiste jalgpalli võitis meeskond koosseisus: Kristo Elisarov, Lauri Reinpõld, Ragnar Põldpüü, Kalle Kotter, Meelis Kaik, Marol Luhamaa. Tüdrukute võrkpalli võitis naiskond koosseisus: Karmen Goldin, Brigita Palmi, Haldi Välimäe, Viktorya Oinak.

Seekord võtsid omavahel mõõtu ka õpetajad- nooleviskes. Võistlus oli väga tasavägine ning võitjaks tuli matemaatilise täpsusega matemaatika ja vene keele õpetaja Kaja Kaju.

Kehalise kasvatuse õpetaja Elena Rattur

...................................................................................................................................

T.O.R.E. suvekool

24.-26. augusti veetsime Kloogarannal T.O.R.E. suvekoolis. Esimesel päeval saime särgid, jagunesime tubadesse ning rühmadesse ja õhtul toimus stiiliõhtu ENSV teemal. Seal sai palju nalja, sest kõik olid end kellekski riietanud, meie olime punkarid. Seal oli ka lüpsjaid, traktoriste ja teisi kolhoosi töötajaid. Õhtu möödus lõbusalt.

Järgmisel hommikul äratati meid üles ja pandi hommikuvõimlemist tegema. Üle jäänud päev möödus koolitustega ja õhtul oli taas stiilikas. Seekord oli teemaks kuulsus ja glamuur. Selleks puhuks muutis Sirle ennast Anu Saagimiks ja Haldi Zenja Fokiniks. Viibisime peol umbes tund aega ja läksime mere äärde sõpradega kitarri mängima ning laulma. Haldi läks ka tüdrukutega merre ujuma, hakkas külm ning otsustasime minna uute sõprade kämpingusse.

Järgmisel hommikul oli lõpetamine ja jube raske oli lahkuda. Pidime jätma hüvasti ja koju tagasi tulema. Kodus on ka väga mõnus olla!

Sirle Kiik ja Haldi Välimäe 7. klass


...................................................................................................................................

Eesti Punase Risti laager

Eesti Punase risti laagri Järvamaa Selts viis selle õppeaasta esimesel koolivaheajal läbi lastelaagri, mille eemärgiks oli lastele õnnetusjuhtumi korral käitumist õpetada. Laagri tõsisema poole täitsidki turvalist käitumist, esmaabi ja Eesti Punase Risti tegevust  tutvustavad loengud.

Ühestki korralikust lastele suunatud ettevõtmisest ei puudu meelelahutus. Punase Risti laagris võisteldi vikotoriinis ja pallimängudes, osaleti taaskasutuse ja noorkotkaste tegevust tutvustavates  töötubades ning käidi väljasõidul Koeru Viburajal. Viburaja külastus koos talu juurde kuuluvate koduloomadega oligi laagri osalejate meelest kõige meeldejäävaim sündmus. Tegelikult oli vee palju toredaid asju ja muljeid nagu selgus laagrit kokkuvõtvatelt   plakatitelt: laager oli tore, sai teada, mis punane rist tähendab, laager andis uusi teadmisi , ponid olid vahvad ja noortekas olevat tondid.

Laagris osalesid Imavere Põhikooli õpilased 1.-4. klassini. Laagri korraldust toetasid: Eesti Punase Risti Järvamaa Selts, Imavere Vallavalitsus, Imavere Põhikool,  Imavere Noortekeskus ja rahvamaja. Laagri maitsvad söögid valmisid Imavere kõrtsis.

Aitäh kõikidele vahvatele osalejatele, koostööpartneritele  ja eestvedajatele!

Viburajal Koerus  
...................................................................................................................................

Matk Selli-Sillaotsa rabasse

Päikselisel oktoobrikuu hommikul keeras buss Imavere kooli eest nina lõuna poole ja algas sõit Alam-Pedja looduskaitsealale. Bussis olid loodushuvilised õpilased 4.-9.klassist. Selli-Sillaotsa õpperaja alguses ootas meid giid. Tema järel astus kõik see mees 4,7 km läbi raba. Õppisime tundma peamisi rabataimi: jõhvikat, pohla, turbasammalt, soopihla, vaevakaske. Jõhvikat ja pohla sai ka maitsta. 12 meetrit kõrge vaatetorni otsast avanes rabale ilus vaade. Giid näitas meile kartuliauke, kus vanasti hoidsid inimesed oma talvekartuleid. Elevust tekitas rähni taotud auk puu sees. Kui rada õnnelikult läbitud, lasime võileibadel hea maitsta ja asusime koduteele.

Kadri Jürissaar 8. klass

...................................................................................................................................

Näitering käis oma tegemisi tutvustamas Mõmmidele

Sügisel jätkas näitering oma teist hooaega. Kus sa siis tegutsemata jätta saad, kui eelmisel aastal nii hästi läks, et Järvamaad kutsuti esindama!
Väikesed näitlejad olid varakult küsimas, kas ikka jätkame oma tegemisi. Loomulikult! Materjali valik sai tehtud olemasolevaid loomakostüüme arvestades: jänesed, rebased, hiired, siilid. Ja raamaturiiulist vaatas vastu vana hea lasteraamat "Lõvi Lõrr ja jänes Jass", nende juttude põhjal saigi etendus kokku seatud. 5. klassi Kirke-Liisa ning Sandra on jutuvestjad, nemad tutvustavad ka loo peategelasi ja lõpetuseks lausuvad õpetussõnad, sest loomadel juhtub ju nii mõndagi. Suurepärase etteaste teeb Lõrri lugudes oinas Ott, keda kehastab 4. klassi Gerly. Uueks näitlejaks on näiteringis veel Kalev, kes käib 1. klassis ja Lõrri lugudes mängib hiirekest.
Igatahes lasteaia Mõmmidele meie lugu meeldis väga, vaatasid-kuulasid hiirvaikselt ning põnevusega.
Lood veel jätkuvad, sest just jagasime laiali uued vahvad osad uute seiklustega, seega Lõrr ja Jass tegutsevad jälle, jätkugu vaid mängulusti!

Tervitab õpetaja Ann koos oma suurepäraste näitlejatega

.

...................................................................................................................................

Imavere põhikooli õpilased võistlustel

30. aprillil toimus Tallinnas Sportland 3x3 korvpalli finaalvõistlus. Imavere põhikooli võistkond osales 6.-7.klassi arvestuses. Võistkonda kuulusid Anna Jürissaar, Salvia Evely Goldin, Margit Kiik ja Annabel Okas. Seekord kahjuks alagrupist edasi ei pääsetud.

7. mail toimus Paides 1.-3. lassi jalgpallivõistlus. Kokku osales kolm kooli ja Imavere põhikooli võistkond oli kolmas. Meie kooli võistkonna moodustasid enamuses teise klassi poisid, kes jäid suurematele poistele eelkõige kasvuga alla. Kõikides mängudes võideldi lõpuni. Võistkonda kuulusid: Sander Soo, Joosep Erm, Roko Loog, Aksel Nõmmik, Kaido Elisarov, Tristan Saar.

8. mail osalesid Imavere põhikooli õpilased Heategevuslikul teatejooksul Paides. 8ndate klasside arvestuses osalesid: Lauri Reinpõld, Margit Kiik, Anna Jürissaar, Liilia Järmut, Ken Järve, Ragnar Põldpüü, Haldi Välimäe, Kadri Jürissaar. 9ndate klasside arvestuses osalesid: Karmen Goldin, Janella Põldpüü, Marol Luhamaa, Karin Goldin, Sirle Kiik, Annabel Okas, Salvia Evely Goldin, Liis-Mariliin Nõmmik.

15. mail osalesid Imavere põhikooli õpilased Paides toimunud algklasside murdmaa teatejooksul. Imavere põhikool saavutas nelja võistkonna seas kolmanda koha. Võistkonda kuulusid: Leida-Riin Loog, Tristan Saar, Kersti Sellik, Andrey Melnikov, Maris Taul, Joosep Erm, Jaanika Schasmin, Janek Martsepp, Kirke Liisa Mett, Marjo Erm.

17. mail osalesid Imavere poisid Roosna-Allikul toimunud Vendade Roobade jalgpalliturniiril. Kaheksa võistkonna seas saavutati I koht. Võistkonda kuulusid: Lauri Reinpõld, Arno Kiik, Reigert Meerbach, Siim Erberg, Marol Luhamaa, Ken Järve, Klen Happonen, Ragnar Põldpüü.

22. mail toimusid Türil koolinoorte kergejõustiku MV. Imavere põhikoolist osalesid: Anna Jürissaar 60m 12.-13., 600m 9., kaugushüppes 7; Annabel Okas kaugushüppes 26., palliviskes 17.; Salvia Evely Goldin kaugushüppes 27., palliviskes 16.; Margit Kiik palliviskes 4.; Liilia Järmut 100m 7., 800m II, kaugushüppes 11.; Eva-Liisa Sammelselg 100m 11, kaugushüppes 17.; Haldi Välimäe 100m 15., kuulitõukes 5.; Kadri Jürisaar kaugushüppes 18.; Karmen Goldin 100m 7., kaugushüppes 9., kuulitõukes 9.; Janella Põldpüü 100m 8., kuulitõuke II; Marjette Siilak 100m 10., Janar Põldpüü 1000m 7.; Sven-Erik Sellik kaugushüppe 15.; Ken Järve kaugushüppe 29.; Marol Luhamaa palliviskes II; Lauri Reinpõld 100m I, kaugushüppes I, kõrgushüppes II; Kalle Kotter kõrgushüppes 4.

 Elena Rattur

I koht Vendade Roobade jalgpalliturniiril


...................................................................................................................................

Mis koolis toimub?

Olgu kõigepealt öeldud neile, keda selline pealkiri ärevaks ajab – koolis toimub kogu aeg midagi. Heas mõttes. Kevadkuud on alati olnud täis sporditegemisi. Mais osalesid meie kooli lapsed neljal erineval võistlusel ning peeti ka kooli spordipäeva. Toimusid tasemetööd, koguti vanapaberit, käidi teatris, ekskursioonidel ja matkadel. Et absoluutselt kõik ära rääkida oleks lausa eraldi ajalehte vaja. Niisiis teeme väikese valiku ja räägime viimase aja sündmustest. Alustame maikuu algusest.

LAULUKAAR 2014 Nagu aprillikuises lehes juba mainitud sai, oli aprilli lõpp ja mai algus noortele lauljatele väga tihe. 3. ja 4. mail toimus Paides Järvamaa laste lauluvõistlus „Laulukaar“. Südi esinemisega olid oma tee poolfinaalidesse kindlustanud Karl Ilmar Loog, Joosep Jürissaar ja Haldi Välimäe. Haldi pääses ka finaalvõistlusele ning oma vanusegrupi kõige nooremana võitis lõpuks esikoha.

KOOLI KEVADKONTSERT 19.  mai Kuigi samaks päevaks ennustati erinevatel meediaveergudel võimsat äikesetormi, taifuuni ja orkaani, jäid need siiski olemata ning publik sai rahuliku südamega laste esinemisi nautida. Selleaastane kontsert kandis pealkirja „Õhtujutt“. Kontserdi keskne tegelane oli Tüdruk (Sandra Mikk), kes ei tahtnud kuidagi enne magama jääda, kui unejutt kuuldud. Et kedagi polnud seda rääkimas, tuli lapsel endale ise (nukkude abiga) raamatut ette lugeda ning läbi laulude-tantsude sai nii mõnigi raamatutegelane kuulajaile tuttavamaks. Veel kord tagantjärele suur tänu nii publikule kui esinejatele!

TUTIPIDU 23. mai Tutipeo korraldab igal aastal 8. klass ja päevakangelasteks on loomulikult üheksandikud. Ühe tunni annab lastele ka nende esimene klassijuhataja (sel aastal Signe Mitt) ja siis võivad katsumused alata. Lõpetajad pidid seekord jalgadega patsi punuma, puu istutama, kehakeeles pilte seletama, muidu osavad olema. Loomulikult oli oma tervitus ka esimesel klassil, kelle needsamad lõpetajad esimesel koolipäeval käekõrval saali tõid. Lõpulaul (veidi muudetud sõnadega „Seitsme tuule poole“) kiskus nii mõnelgi silma vesiseks.

KEAT 2014 27.-28. mail toimus järjekordne ohutuslaager „Kaitse end ja aita teist“. Toimumiskoht oli Metsajõe puhkemaja, ent puhata seal ei saanud ja majas magada samuti mitte. Ööbiti telkides ning laagrisviibimise aeg oli tihedalt sisustatud erinevate tegevustega, olgu siis võistlused või isetegevus. Kuigi seekord mängis ilmataat vingerpussi ja keeras kütte kinni, ei suutnud see kellegi head tuju rikkuda. Tulemuseks politsei- alade võit ning kogu laagri kokkuvõttes väga tubli 5. koht 17 osavõtva kooli seas. Võistkonda kuulusid Anna Jürissaar, Annabel Okas, Salvia Evely Goldin, Margit Kiik, Janar Järmut, Madis- Mairold Lepik, Kristopher Härm ja Marjo Erm. Juhendajana käis laagris Maarja Okas.

JÄRVAMAA LAULU-JA TANTSUPIDU 31.mai Oli üks pikk ja meeldejääv päev. Eriti pikaks venis päev lastekoori lauljatele, kelle proov juba kell 10.30 Paides peale hakkas. Ent kõik pidasid vapralt vastu ja suutsid õhtul, naeratus näol, laulda ja tantsida. Rongkäigus sammusid nii Imavere kooli koorid ja tantsurühmad kui ka tuntud headuses „Pillerpäkad“ ja tantsumemmed. Et üks pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna, soovitan külastada Imavere kooli kodulehte imaverepk.ee, kus nimetatud sündmuse (ja paljude teistegi ürituste) pildid kenasti reas.

KOOLI MÄNG Iga õppeveerandi viimane päev on meie koolis sisustatud kooli mänguga. Kõik õpilased on jagatud viieks võistkonnaks, kes koolimajas (või maastikul) ringi liiguvad ning erinevaid ülesandeid täidavad ning selle eest punkte saavad. Läbi terve aasta peetakse punktitabelit ja aasta lõpus tehakse kokkuvõtteid. Arvesse lähevad neli veerandilõpumängu, nii sügisene kui kevadine spordipäev ja olenevalt aastast veel lisavõistlused, mis aasta jooksul toimunud (sel aastal näiteks „Kuldvillak“). Parima tulemuse võitnud võistkond saab väikese preemiareisi, mis sisaldab kardisõitu ja bowlingut. Sõit saab toimuma juulikuus ning selle aasta võidukasse võistkonda kuulusid Glaid ja Janella (9. klass), Kadri ja Lauri (8. klass), Haldi, Kalle ja Eva- Liisa (7. klass), Janar (6. klass) Salvia Evely ja Marjo (5. klass), Sigrid ja Eliise (4. klass), Maris (3. klass), Tauri ja Sander (2. klass) ning Grete- Liis ja Kristjan (1. klass). Õnnitleme!

TÄNUÕHTU 4. juuni Kuna Imavere vald on lahkelt nõus tublisid õpilasi motiveerima nii moraalselt kui materiaalselt, siis oleme tänulikud nii vallale kui tublidele lastele ja viime nad õppeaasta lõpul omavahel kokku. Sel aastal juhtus see 4. juuni õhtul, kui vallajuht oma tänu üle andis ja kõik üksteisele palju kiidusõnu leidsid. Keda täpsemalt huvitab, kuidas asi käib, võib taas kooli kodulehte külastada (dokumendid/eduka õpilase tunnustamise kord). Ja mille eest tänada - heitke pilk juuresolevale tabelile ja te näete, et tunnustamist väärivaid tegusid on küll ja veel.

LÕPUAKTUS 2014 Nende ridade ilmumise ajaks on 9. klass juba oma lõputunnistused saanud ning aktus toimunud, hetkel aga käib alles hoogne ettevalmistustöö. Kooli lõpetab 8 noort inimest, kellele tuult tiibadesse ja palju edu soovime. Loodetavasti kohtume kunagi selle maja kokkutulekutel veelgi. Ja (kõige tähtsam!) TOREDAT SUVEVAHEAEGA !

Krista Tiitmaa

...................................................................................................................................

Gavroche

13. mail käisime õpilastega Tallinnas NUKU teatris vaatamas  etendust „Gavroche”.                                                  

4. klassi õpilaste muljeid etendusest:

Me saime teada, kuidas elati vanasti Prantsusmaal Pariisis (Age). Gavroche aitas vaeseid, kuigi ta ise oli ka vaene, aga ta oli rõõmus ja ei

teinud sellest välja (Eliise). Nukud olid väga toredad, nad olid päris näitlejatega samasugused (Jaanika). Mulle meeldis Gavroche väga. See oli pool nukuteater ja pool-inimestega.

Etenduse algul nägime Taavi Tõnissoni ja küsisime autogrammi. Pärast küsis terve saal (Karl Ilmar). Mulle meeldis eriti see poiss Gavroche, sest ta oli lahke ja jagas oma asju. Kahjuks lõpus oli ta liiga julge ja suri vastase kuuli läbi (Indrek). Mulle ei meeldinud sõjadega röövimine. Mulle meeldis see, et poiss jagas teistega kõike mis tal oli, kuigi vahel ei jäänud talle endale mitte midagi. Ebaõiglane oli see, et nad viskasid ta välja pätsi leiva pärast (Marlen). Mulle meeldis see koht, kus oli see relva-värk (Janek). Seal olid nii sõbralikud kui halvad tegelased. Isa ei teadnud, et Gavroche on tema poeg. Mul oli ka nendest vanadest kahju (Sandra). Me istusime seal, kus näitlejad lava taha jooksid. Meil oli väga põnev, nägime lavastaja Taavi Tõnissoni (Sigrid).Nagu lugeda võib, meeldis see etendus lastele väga.

Piletid saime programmi Aitan lapsi toel tasuta. Loodame ka tuleval õppeaastal taas toredaid teatrielamusi kogeda ja koguda. Seekordne põhikooli eesti keele lõpueksam oli teatri-teemaline ja oli mõnus lugeda, kuidas meie õpilased oskasid oma teatrielamustest lõpukirjandis kirjutada.


Tiina Lohur