Kolme Põrsakese teadustöötuba

Kolme Põrsakese teadustöötuba ja teadusteater toimus 6. septembril.
Oma arvamisi jagasid 3. kl lapsed:
Töötuba oli lahe, lõbus; mõtlemist oli ka vaja. Pooled munad läksid katki, sest ei osanud ikka langevarju õigesti teha ja muna kaitsmiseks oleks pidanud veel paksema korra teipi panema. Vaidlesime päris palju, kuidas parem oleks meisterdada. Tahaks veel teha... Oli rõõmus ja lustlik tund!
Teadusteatris tehti huvitavaid katseid.

Kirjutas Margit Reinpõld

Kukub

Rõõmus reede Imavere Põhikoolis

21. septembril toimus Imavere Põhikooli õpetajatele ettevõtliku õppe „Standardi koolitus“. Koolitajateks olid Kristi Goldberg ja Reelika Lepik. Abiõpetajateks õpilastele tunde andma olid kutsutud lapsevanemad, noorsootöötaja, raamatukogu juhataja, muusikastuudio juhendaja, piimandusmuuseumi töötajad ja vilistlased. Päev oli tegus ning omanäoline. Tagasiside oli heatahtlik. Kõik asjaosalised said tänatud. Õpilaste mõtted edasisteks tegemisteks koolis on läbi arutletud ja nendega arvestatakse järjest rohkem.


Kirjutas Margit Reinpõld

Imavere Põhikooli õppealajuhataja


Järvamaa hariduspreemiate kätteandmine

Palju õnne, kallis õpetaja Ann Roots!
Imavere koolipere esitas õpetaja Anni klassiõpetaja kandidaadina maakonna hariduspreemiale, mille kätteandmistseremoonial osalesime täna Väätsa mõisakoolis.

Lugeda ja rohkem pilte vaadata saab aadressil:

https://jarva.ee/jarvamaa-aasta-opetaja-juurde-tulevad-lapsed-roomuga/


Kirjutas Tiina Lohur


Tuletõrjeolümpia

13. septembril toimusid Türi staadionil tuletõrjemängud, kus osalesid meie kooli 4. ja 8. klass.  Kummalgi klassil on ette nähtud võistelda kahel alal: 4. klassil teatejooks takistusribal ning tuletõrjeolümpia, 8. klassil tuletõrjespordi teatejooks ja hargnemine mootorpumbaga. Ja päris lõpus saab ikka märjaks ka! 

Esimene ala 8. klasside võistlusel oli tuletõrjeolümpia. Imavere kool osales esimeses jooksus, kus oli kokku 6 erinevat ülesannet. Alustuseks oli tarvis joosta ja ronida üle takistusseina, sellega sai meie koolist edukalt hakkama Aksel. Järgmisena oli maha pandud kokku keeratud voolikud, Lisete haaras need ja jooksis üle poomi, peale seda Liis jooksis teadet, Gaimo ühendas voolikud, tõi selle Markkosele, kes pidi tulekustutiga kustutama, mis kahjuks ei töötanud. Viimane ala kujutas endas konksredelil ronimist esimesele korrusele, selle ülesande sai endale Joosep.

Vahepeal vaatasime, kuidas väikestel läheb ja meenutasime nelja aasta taguseid tuletõrjemänge, kus pidime tegema täpselt sama, mida tegid meie kooli neljanda klassi lapsed.  

Pärast oli mootorpumbaga ühendamine, vee võtmine ja pallide veejoaga allalaskmine. Selles võistluses läks Imavere kooli õpilastel väga hästi – kokkuvõttes 4. koht.

Enne võistlust käisime ka Imavere vabatahtlike komandos voolikute ühendamist harjutamas. Sellest oli abi ja tänu sellele kogemusele saime kindlasti paremini hakkama. Täname Imavere vabatahtlikke pritsumehi Tanel Teas`i ja Rain Lauk`i!

Jäime tuletõrjemängudega rahule ja saime positiivseid emotsioone, oli tore päev!


Kirjutasid Lisete Palmi, Markkos Pent 8. klassist


Mõned 4. kl laste mõtted: 

Ei meeldinud, et märjaks saab

Väga lahe oli, et paljud mängud olid seotud veega

Tuletõrjemängud olid väga ägedad ja meeldis see, et tuli palju koostööd teha

Lahe oli see, et tegime asju aja peale

Oleks tahtnud rohkem aega, et võistlusi paremini sooritada

Oli väga lõbus, meeldis, et oli vee teemaline

Mulle meeldis see, et kõik said märjaks peale minu

protokoll nr 1
protokoll nr 2
protokoll nr 3
protokoll nr 4
protokoll nr 5
protokoll nr 6