5. kl ekskursioon

23. mai  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
21. mail toimus 5. kl ekskursioon Tartusse. Hommikul vaadati koos üle hoonete sisekorraeeskirjad ja siis liiguti bussi peale. Külastati AHHAA teaduskeskust ja AURA veekeskust. 
Esmalt käisime AHHAA keskuses. Seal oli kolm näitusesaali ja osad eksponaadid asusid nii keskuse rõdudel kui fuajees. Mitmes kohas asusid kõverpeeglid. Nende ees sai palju nalja. Mitmed lapsed proovisid ära ka rattasõidu kõrgel õhus. Kõikuv tunnel ja viltune tuba ajasid pea pööritama. Elusaalis toimetasid oma aladel metsakuklased ja kalad. Iga päev koorub mõni tibupoeg vaatajate silme all. Kõige lõpus oli ajutine näitus kosmosest. Oma silmaga sai näha elusuuruse skafandreid. Need olid tõesti suured. Ka TÜ meditsiinikollektsioon oli põnev. Paeluss oli ikka väga pikk. Teaduskeskuse külastuse lõpetasime AHHAA teaduspoes. Põnevaim leid oli spiooniprillid.
Edasi liikusime söögikohta, kõik sõid kõhud täis ja suplus AURAS võis alata.
Oli keskpäev ja avastasime, et olime oma klassiga AURAS täitsa üksi. Siis oli lõbu laialt. Sai veega plärtsutada, kummirõngaga sõita, liutorudest alla lasta ja basseinis käia. Hiljem mängisime võistkonnaga veepalli.
Päev läks korda, rõõmu ja elevust oli palju. Lapsed ootavad põnevusega järgmisele reisile minekut.

Kirjutas ja pildistas Siiri TammEmail again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: