Õpilasvahetus VeniVidiVici

17. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

See on Sinu võimalus! Õpilasvahetus VeniVidiVici

15.oktoobril käis Imavere Põhikoolis Piret Ranne Paide Avatud Noortekeskusest, et rääkida kogemusi õpilasvahetuse programmist.

 Alustuseks saime teada, et Veni Vidi Vici on ladinakeelne väljend, mis tähendab Tulin, Nägin, Võitsin. VeniVidiVici õpilasvahetus on mõeldud neile noortele, kes soovivad õppida mõnes teises Eestimaa koolis. Vahetusse saavad minna noored, kes käivad 7.-12.klassis. Programmis osaleb palju koole ning osalejatel on soovitav minna kodukohast eemale ja veel toredam, kui ka teise keelekeskkonda. Õpetajad ning koolikaaslased on toetavad.

Piret on ka ise osalenud selles programmis ja igati rahul. Ta sattus programmi läbi osalusmängu võidu ning see muutis ta elu ja laiendas silmaringi. Oma kogemusest rääkis Piret õhinal ja särasilmselt. Piret rääkis, et oma loomult oli ta tagasihoidlik ja läbi selle programmi sai ta juurde julgust ning hakkamist, mis omakorda tõi temani töö Paide Avatud Noortekeskuses.

Vahetusõpilaseks saab minna ka koos sõbraga. Hinded ei loe, kui on ikka suur soov.

Minul endal tekkis ka soov ja huvi sellest programmist osa võtta. Väga positiivne ja huvitav. Tundub väga arendav ning palju juurde andev võimalus, et minna teise kooli ning näha midagi, mida oma koolis mugavustsoonis olles ei kogeks.

 

Kes teeb, see jõuab!

 

Kirjutas Marlen Kaik


Email again:

Lisa kommentaar

Nimi:
E-mail:
Kommenteeri: